דר' מייקל גרגר

אודות ד"ר מייקל גרגר

ד"ר מייקל גרגר הוא רופא, סופר ודובר מקצועי בעל שם עולמי העוסק במספר בעיות בריאות בעלות חשיבות ציבורית. בין היתר, ד"ר גרגר הרצה בכנס לענייני העולם, במכונים הלאומיים לבריאות ובפסגה הבינלאומית לשפעת העופות. הוא העיד בפני הקונגרס, והוזמן לשמש כעד מומחה בצוות ההגנה של אופרה ווינפרי במשפט "השמצת הבשר" הידוע לשמצה (משפט בו תעשיית הבקר תבעה את ווינפרי ואיש התעשייה לשעבר, הווארד ליימן, על התבטאויות של השניים נגד בשר בקר).

הפרסומים המדעיים האחרונים של ד"ר גרגר ב"כתב העת האמריקאי לרפואה מונעת", ב"ביטחון ביולוגי וטרור ביולוגי", ב"ביקורות קריטיות במיקרוביולוגיה", ב"בריאות המשפחה והקהילה", וב"כתב העת הבינלאומי לבטיחות המזון, התזונה, ובריאות הציבור" חוקרים את הדרכים השונות בהן משקי בעלי חיים מתועשים משפיעים על בריאות הציבור.

ד"ר גרגר הוסמך גם כרופא כללי המתמחה בתזונה קלינית והיה אחד ממייסדי המכללה האמריקאית לרפואת סגנון חיים. הוא הופיע בערוץ החיים הבריאים, שם קידם את הרצאותיו האחרונות בנושא תזונה וזכה לכבוד ללמד חלק מקורס התזונה המוערך של ד"ר ט' קולין קמפבל באוניברסיטת קורנל. את פרסומיו של ד"ר גרגר בנושא תזונה ניתן למצוא ב NutritionFacts.org, המשרת כיום כארגון צדקה ללא מטרות רווח.

שני ספריו האחרונים הם "שפעת העופות: מחלה שטיפחנו במו ידינו" ו"האמת המפחידה מאחורי השיגעון האמריקאי לתזונה דלה בפחמימות". ד"ר גרגר הוא בוגר בית הספר לחקלאות של אוניברסיטת קורנל ובית הספר לרפואה של אוניברסיטת טאפטס.

כל ההכנסות של ד"ר גרגר מהרצאות ומכירת ספרים ותקליטורי DVD נתרמות לצדקה.

בחזרה אל דף ההרצאה
העבירו את ההרצאה החשובה של
ד"ר גרגר לקרובים אליכם: